Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1497078
مشخصات شهید
نام شهید

حسين عباس زاده فتح آبادي

حسين
نام پدر

علي

تاریخ تولد

1344 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

بسمه تعالی


شهید عباس زاده در سال 1344 در روستای سیریز از توابع شهرستان زرند قدم به دایره وجود نهاد.دوران کودکی و نوجوانی خود را با تحمل و مشقت فراوان سپری کرد، بدلیل فقدان  امکانات لازم تحصیل تا سال دوم راهنمایی درس خواند و به مدت 2 سال در امور کشاروزی به خانواده کمک می کرد و بعد از آن به کارهای مختلفی می پرداخت تا اینکه به جبهه رفت و اعزام وی از سوی بسیج بود.خلقی خوش و روحی بلند داشت. در مبارزه با خود و ستیز با دشمنان مکتب و میهن دلی شجاع و پویه ای استوار داشت.به پاس مجاهدات مؤثر و خالصانه اش در دفاع از حریم عزت و قداست مکتب و میهن اسلامی در ردیف کشتگان جاوید جایگاهی رفیع یافت.

زنده یاد در 62/1/22 در منطقه جنگی فکه مفقود گردید.


نام و یادش پاینده باد.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

و لا تحسبن الذین قتلوا فی  سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون (سوره آل عمران،آیه 169) (مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده اند ،مرده اند بلکه آنان زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.)
با نام خدای بزرگ و با درود بر امام زمان (عج) و نائب بر حقش امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سلام و درود بر شهیدان از صدر اسلام تا کنون، وصیت نامه ام را آغاز می کنم.

سلام بر تو ای پدر و مادر مهربانم از شما می خواهم که در شهادت من گریه نکنیدچون گریه کردن موجب می شود دشمن روحیه پیدا کند.خون من رنگین تر از خون امام حسین (ع) نیست و از برادرانم می خواهم که راه من را ادامه دهند.من می روم و انشاءالله همدیگر را در دنیای دیگر ملاقات خواهیم کرد.
خواهرم!حجاب تو از خون من بهتر است.پدر و مادر! مرا در قبرستان امام زاده جعفر (ع) دفن کنید و عکس کوچکی  در همین وصیتنامه دارم،عکس من را بزرگ کنید و سر قبرم نصب کنید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
تو را به جان زهرا رزمندگان ما را پیروزشان بگردان

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی