Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1374245
مشخصات شهید
نام شهید

محمد زماني ده يعقوبي

محمد
نام پدر

امير

تاریخ تولد

1345 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

نهم ارديبهشت 1345، در شهرستان زرند به دنيا آمد. پدرش ‌امير (فوت1352) كارمند شركت ‌توانير بود و مادرش كبري نام داشت. تا دوم ‌متوسطه در رشته ادبیات درس‌خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت بيست‌و‌دوم فروردين 1362، در فكه بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد. پيكر وي در منطقه به ‌جا ماند و پس‌از تفحص سال 1375، درگلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد. او را مجید نیز می نامیدند.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنْيَانٌ مَّرْصُوصٌ
همانا خدا دوست دارد آنانرا که پیکار کنند در راه خدا صف بستگان گویا ایشانند بنائی استوار ساخته شده.
درود و سلام بر رسول خدا پیامبر خاتم محمد(ص) و سلام بر خاندان پاکش. سلام و درود بر حسین(ع) آن سلاله پاکان و عصاره قرآن و سرور همه شهیدان تاریخ آنکه با نهضتش عشق متولد شد عشق به معبود و آنکه آفرینش از روحش جان گرفت. سلام بر مهدی (عج) امید دل خستگان یاور آنانکه در راه خدا قیام و در مقابل ناگواریها استقامت می کنند آنکه انتقام خون شهیدان مظلوم را از ظالمان خواهد گرفت و گیتی خسته و فرسوده را زنده خواهد کرد و عدالت را حاکم.
درود خدا بر امام امت و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا خمینی روح خدا و سلام بر شهیدان همیشه جاوید انقلاب خونبار و جنگ تحمیلی.
و با درود و سلام به مادر گرامیم و برادر بزرگوارم و خواهران مهربانم. مادرم و دیگر اعضای خانواده در شهادت من گریه نکنید و اشک نریزید چون خدا می فرماید انا لله و انا الیه راجعون ما همه از خداییم و به او باز می گردینم و مادرم من امانتی بودم در دست تو که می بایست او را به صاحبش (خدا) تحویل می دادی و خوشحال باش از اینکه امانتت را بدست صاحبش دادی و برای کسانی گریه کنید که دل به این دنیا بسته اند و دنبال مال و منال می گردند و فقط به فکر خودشان هستند و به فکر مستضعفان و محرومان بیچاره باشید و عوض اینکه خود را بدهکار به انقلاب بدانند برعکس خود را طلبکار به انقلاب می دانند و اینها با کمال بی شرمی خون شهیدان را پایمال می کنند و باز هم خجالت نمی کشند.
مادر عزیزم و برادرم و خواهرانم از شما می خواهم که نشان دهید دادن یک شهید در راه اسلام شما را از عشق به الله و عشق به امام زمان و علاقه به رهبر کبیر انقلاب باز نخواهد داشت.
و از مادرم تشکر می کنم که مرا به این سن رساندید و بزرگم کردید و به خدا قسم حال که در اینجا هستم می فهمم که چقدر با من مهربان بودید و چه زحمتهایی برای من کشیدید و چه رنجهایی که نبرده و چه بیدارخوابیهایی که نکشیدی وقتی که فکرش را می کنم ریشه های جگرم آتش می گیرد و خلاصه تنها جوابی که من به اینهمه رنجها و زحمتهای مادرم می توانم بدهم بگویم که خدا اجرت را زیاد بکند و اگر من فرزند بدی برای شما بودم امیدوارم که مرا ببخشید و برایم طلب آمرزش کنید و از اینکه از آمدنم به جبهه ها مانع نشدید بسیار تشکر می کنم و از امام امت معذرت می خواهم که نتوانستم زودتر به جبهه بیایم و در راه حق جهاد کنم و به پاسداری از انقلابم بپردازم و ای شهیدان با شما عهد و پیمان می بندم که به اهداف و آرمانهای شما عمل کنم و از پروردگار می خواهم که به من توفیق دهد که در راهش جهاد کنیم و به خیل شهیدان بپیوندم و در جوار حق در کنار شما برادران شهید قرار بگیرم. خداوندا کمکم کن عاشقانه در راه تو بر سپاه کفر یورش ببرم و حسین گونه در خط سرخ شهادت قرار گیرم و خون خود را برای تداوم این خط خونین به یاری نهال انقلاب اسلامی و امر ولایت فقیه یاری سازم.
در پایان از مادرم خداحافظی می کنم و امیدوارم که مرا ببخشد و از تمام دوستان که از دست من ناراحتند امیدوارم که مرا ببخشند و التماس دعا دارم.
صلح بین اسلام و کفر معنا ندارد و ما بر همین اساس می جنگیم و پیروزیم. امام خمینی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی