Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1080464
مشخصات شهید
نام شهید

علی امینی پیرجل

علی
نام پدر

محمد

تاریخ تولد

1341 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

شهربابک

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

دهم‌‌شهريور1341،در روستاي‌ پيرجل از توابع‌ شهرستان شهربابك به ‌دنيا آمد. پدرش ‌محمد، مغازه‌دار بود و مادرش شهناز نام‌داشت. تا اول متوسطه تحصيل كرد، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم دي 1361، در شلمچه براثراصابت تركش شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. برادرش اصغر نيز به شهادت رسيد.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ "مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده گانند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می خورند"
 سلام، هم اکنون که عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل هستم با قلبی صاف و مملو از عشق به اسلام، از شما می خواهم که ای مسلمانانها این راه را ادامه دهید و راه شهیدانی که می خواستند اسلام راستین را به رهبری اماممان و به فرماندهی امام زمان(عج) برپا سازند، ادامه دهنده راه آنها باشید. امیدوارم که پروردگار بزرگ مرا یکی از سربازان راستین امام زمان بشمار آرد و مرا در صف برادران عزیزم که همچون حسین(ع) جنگیدند و حسین وار شهید شدند، ادامه دهنده راه این برادران عزیز باشم. من تا آخرین قطره خونی که در بدن دارم مبارزه خواهم کرد و این کفار که اینقدر به این ملت مستضعف و برادران و خواهران و کودک ما جنایت کرده اند همچون به کمک برادران دیگرم، چنان آنها را سرکوب کنیم که آثاری از آنها در جهان نماند به امید خداوند همین کار را خواهیم کرد و انتقام خون برادرم و برادران مسلمان دیگرم را از این چنگال مزدوران کافر خواهیم گرفت به امید پیروزی حق علیه کفر جهانی. من برای خانواده ام وصیت می کنم که به شهادت من هیچ نگران نباشند. ای برادر و ای خواهر مسلمان من، مبادا در شهادت من هیچگونه ناراحتی برای خود بوجود بیاورید چون من در راه خدا شهید شده ام. ای پدر و مادر عزیزم خوشحال باشید و افتخار کنید که توانستید اینطور فرزندی را در راه خدا قربانی کنید و در شهادت من خوشحال باشید. وصیت می کنم که مرا در کنار برادرم پرویز بخاک بسپارید و در یک شب جمعه، دعای کمیل بر سر قبر من بخوانید. امیدوارم که بروم کربلا و قبر حسین(ع) را زیارت کنم. والسلام و خداحافظ.

  • علی
1361">
سفارش پروژه برنامه نویسی