Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1039254
مشخصات شهید
نام شهید

حمید اسدی کرم

حمید
نام پدر

حیدر

تاریخ تولد

1339 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

یکم فروردين 1339 ، در روستاي كُرم از توابع شهرستان شهربابك چشم به جهان گشود. پدرش حيدر، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا سوم متوسطه در رشته تجربي درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيستم مرداد 1361 ، با سمت تك تيرانداز در شلمچه بر اثر اصابت تركش  ه شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلْيَجِدُوا فِيكُمْ غِلْظَةً ۚ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ
ای اهل ایمان با کافران از هر که به شما نزدیکتر است شروع به جهاد کنید باید کفار در شما درشتی و نیرومندی و قوت و پایداری احساس کنند و بدانند که خدا همیشه یار پرهیزکاران است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم-موجیم که آسودگی ما عدم ماست
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار این باشد شعار ملت قهرمان ایران و باشد شعار شما ای مردم دهکده کُرم و مردم شهرستان شهربابک . با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و با درود فراوان بر ملت شهیدپرور ایران چند جمله کوتاهی می نویسم که حتی قابل نوشتن برای چنین ملتی که هر لحظه در انتظار پیروزی است و اینچنین اسلام را یاری می نماید و هر لحظه حماسه می آفریند و اینچنین برای رهبر خود دعا می کند و همیشه پشت  جبهه را که سنگری است برای پشتیبانی از جبهه ها و رزمندگان محکم نگه می دارد و نمی گذارد که این منافقین جنایتکار که هر لحظه می خواهند ضربه به انقلاب بزنند از جای خود تکانی بردارند خداوند این ملت را نگه دارد که بتوانند همیشه پشتیبانی خود را از رهبرشان همچنان ادامه دهند و از خداوند بخواهند که فرج امام زمان را هر چه زودتر نزدیکتر بگرداند و ما هستیم که واقعا شرمنده این ملت هستیم و نمی توانیم در برابر این ملت وصیت نامه بنویسم ولی حال که می نویسم چند جمله کوتاه زیر را می دانم که این ملت از آنچه که من می دانم آگاهترند  و خواسته من از ملت این است که راه رهبر را که راه قرآن است  و راه اسلام هرگز از یاد نبرند و از پدر بزرگوارم که زحمت زیادی برای من کشید و اینچنین مرا به راه اسلام نموده و از پدرم می خواهم که در برابر ناراحتی هایی که برای او پیش آوردم مرا ببخشد و از والده ام می خواهم که در برابر ناراحتی ها صابر باشد و برایم گریه و زاری نکند و از خواهران و برادرانم می خواهم که به خون این شهیدان جواب دهند و راهشان را ادامه دهند و از اقوام و خویشان می خواهم که فرزندانی بپرورانند که مسلمان و با خدا و در خط اسلامم پرورش دهند و از مردمان دهکده خودمان کُرم می خواهم ای مردم که شما مسلمانید سعی کنید که در بوجود آمدن مسجد سعی و کوشش کنید و شهیدان ده را که خونشان برای اسلام ریخته شده است  گرامی بدارید و دین آنها را ادا کنید و اگر شهادت نصیبم شد از مردم کُرم می خواهم که اگر اشتباهی از من رخ داده ببخشید.

  • حمید
1361">
سفارش پروژه برنامه نویسی