Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1362408
مشخصات شهید
نام شهید

محمدعلی زادگانی نسب

محمدعلی
نام پدر

احمد

تاریخ تولد

1336 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه 2 ردیف 9 قبر 8
رسته

گلزار شهدای کرمان

زندگی نامه

بيست‌و نهم دي 1336، در شهرستان كرمان زاده شد. پدرش ‌احمد و مادرش ‌خجسته نام ‌داشت. تا پايان دوره كارشناسي در رشته ‌عمران تحصيل نمود. سال 1361، ازدواج كرد و صاحب‌ دو دختر شد. پاسدار بود، دهم ارديبهشت 1365، در جزيره ‌مجنون بر اثر اصابت‌ تركش به دست، شهيد شد. پيكر وي در زادگاهش به خاك سپرده شد.

خاطرات

دست نوشته ها

بسمه تعالی با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی وامت شهید پرور پس از عرض سلام سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم امیدوارم که حالتان خوب باشد اگر حال اینجانب محمدعلی زادگانی نسب را خواسته باشید بحمدالله نعمت سلامتی برخوردار هستم وامید به خداوند از دیروز مشغول خدمت شدیم کار ما در قسمت تیپ مهندسی امام رضا مشغول هستم و همانطور که می فهمید به لشکر نتوانستیم برویم بهرحال همه چه کار و خدمت است برای خدا امیدوارم انشاءالله که خداوند از ما قبول کند گرچه مدت زیادی است که به جبهه نیامده ام و نتوانسته ام کاری بکنم انشاءالله که با موافقت شما همیشه بتوانیم در این قسمت خدمت کنیم . بهرحال یکی خوشحال هستم هال هوای جبهه دل را آرامش می بخشد قلب را جلا می دهد و آن خاطرات گذشته زنده می شوند مهین جان امیدوارم که نگرانی نداشته باشید و با صبر استقامتی که در شما سراغ دارم به بهاها برسی و برای رضای خدا ؟؟؟ تصمیم به جبهه رفتن ؟؟؟ وقت کردی خیلی خوشحال شدم انشاءالله که موفق پیروز و خوشحال از اینکه خداوند به شما عنایت دارد و زندگی را گذران باشید خدمت مادر بزرگ مادرم ربابه مادرزن و خاله سکینه و آقای سالاری بچه ها رضا علی حسن مریم مهناز محمد- ربابه رضا دایی زن دایی بچه خالجان نصرت وعصمت و اکبر را سلام فراوان برسانید و التماس دعا دارم و امید بخشش مهین جان از بچه ها بنویس و از احوال قوم خویشان و از اخبار کرمان من که خیلی خوشحال و هیچ نگرانی جز نگرانی شما از من دارید ندارم به امید پیروزی رزمندگان بر کفر جهانی آدرس در پشت پاکت ذکر شده است . خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار محمدعلی زادگانی نسببسمه تعالی با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی وامت شهید پرور پس از عرض سلام سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم امیدوارم که حالتان خوب باشد اگر حال اینجانب محمدعلی زادگانی نسب را خواسته باشید بحمدالله نعمت سلامتی برخوردار هستم وامید به خداوند از دیروز مشغول خدمت شدیم کار ما در قسمت تیپ مهندسی امام رضا مشغول هستم و همانطور که می فهمید به لشکر نتوانستیم برویم بهرحال همه چه کار و خدمت است برای خدا امیدوارم انشاءالله که خداوند از ما قبول کند گرچه مدت زیادی است که به جبهه نیامده ام و نتوانسته ام کاری بکنم انشاءالله که با موافقت شما همیشه بتوانیم در این قسمت خدمت کنیم . بهرحال یکی خوشحال هستم هال هوای جبهه دل را آرامش می بخشد قلب را جلا می دهد و آن خاطرات گذشته زنده می شوند مهین جان امیدوارم که نگرانی نداشته باشید و با صبر استقامتی که در شما سراغ دارم به بهاها برسی و برای رضای خدا ؟؟؟ تصمیم به جبهه رفتن ؟؟؟ وقت کردی خیلی خوشحال شدم انشاءالله که موفق پیروز و خوشحال از اینکه خداوند به شما عنایت دارد و زندگی را گذران باشید خدمت مادر بزرگ مادرم ربابه مادرزن و خاله سکینه و آقای سالاری بچه ها رضا علی حسن مریم مهناز محمد- ربابه رضا دایی زن دایی بچه خالجان نصرت وعصمت و اکبر را سلام فراوان برسانید و التماس دعا دارم و امید بخشش مهین جان از بچه ها بنویس و از احوال قوم خویشان و از اخبار کرمان من که خیلی خوشحال و هیچ نگرانی جز نگرانی شما از من دارید ندارم به امید پیروزی رزمندگان بر کفر جهانی آدرس در پشت پاکت ذکر شده است . خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار محمدعلی زادگانی نسب

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و امت شهید پرور و ارواح پاک طیبه شهدای گرانقدر اسلامی ایران و باسلام به رزمندگان اسلام رزمندگانی که عاشقانه برای خدا گام برمی دارند و همه چیز را برای خدا می خواهند حتی غذای آنها و خوابیدن آنها برای خداست و هیچ چیز جز خدا برای آنها مطرح نیست .
شور و عشقی که در دلم هم اکنون نهفته است نمی توانم توصیف کنم در کنار رزمندگان بودن چه سعادت بزرگی است که خداوند نصیب این بنده حقیر خود کرده است حال و هوای جبهه جسم را جلا می بخشد و روح را شاداب می کند این اشتباه است که بعضی ها فکر می کنند جبهه سخت و تنگ است برای من جبهه عشق است قلب و دل را صفا می دهد این آرامش و سعینه را خداوند انشاالله همهیشه در دل ما زنده نگه دارد و بیشتر به آن بیفزاید.
خدمت همسر و خانواده ام و مادرم و دیگر فامیل سلام عرض می کنم و التماس دعا دارم شهادت فیض عظیمی است که نصیب هرکس نمی شود بخصوص ما که نه تنها کاری برای پدر ومادرم و همسرم نکرده ام بلکه با برخوردی بد و اخلاقی تند همیشه برخورد می کردم و همه شما را می رنجاندم از همگی شما عذر می خواهم امیدوارم که مرا ببخشید.
من قول داده ام که برای همسرم و فرزندانم خانه ای بسازم اگر خداوند توفیق داد انشاالله می سازم و اگر نتوانستم مرا ببخشید از اینکه شما را تنها می گذارم خیلی نگران هستم ولی حفظ اسلام و عشق به الله و پیروزی حق و شیرینی جبهه و عبادت جبهه و غیره مرا نمی تواند در خانه زندانی کند.
خداوند توفیق شهادت در راه خودش را عاقبت کار ما قرار دهد و به ما توفیق دهد که بنده ای خالص و مطیع فرمان او باشیم من که لایق نیستم اگر خداوند مرا خواست و بسوی خود برد می دانید سعادتی بالاتر از این نیست و شما اگر سعادت  و خوشبختی مرا خواسته باشید بدانید که در همین شهادت فی سبیل الله است .
خداوند با صابران و عاشقان و دلباختگان است و خداوند به همه شما صبر و اجر جلیل عطا کند مبادا که فکر کنند برای فرار از مسئولیت زندگی خانوادگی و ... مرا عازم جبهه کرده باشد بلکه همان رضای حق تعالی است که این حقیر التماس که این توفیق را خداوند به ما داده که به جبهه بیایم مقداری قرض دارم 2000 ریال برادر خرمینی (نورالدینی در جریان است )
مبلغ 50000 ریال بعلت بدهی بیت المال در سال 60 و طبق حکم دادستانی مبنی بر نپرداختن آن اشکال دارد و جهت اینکه مدیون به بیت المال نباشم بطور ماهانه از حقوقم کسر کنید و به حساب سپاه بریزید.مقدار تقریبی یک ماه روزه بدهی دارم و نماز هم خدا می داند که نماز ما درست است یا نه که اولا زنده بودم زیاد می خواندم و از بابت نماز روزه پدرم نیز نتوانستم بخوانم .
خداوند به همگی شما اجر بدهد و توفیق زندگی بهتر در طلوع فجر حضرت ولی عصر (ع) به همگی عنایت بفرماید از همگی دوستان پیرامون پاسدار و غیره همسنگران رزمندگان فامیلان و همسایگان و ... طلب عفو و بخشش دارم اگر بدی و ناراحتی غیبتی و خدای نکرده  تهمتی زده باشم مرا عفو کنید که خداوند مرا ببخشد واین را مطمئن باشید که هرکس لیاقت شهادت پیدا می کند وحتی زندگی نامه شهدا را می خوانیم وقتی می بینم که شهید خزاعی جوان 17 ساله زنجیر به خود می بندد ووصیت می کند که همانطور دفن شود چه جای برای ما گناهکاران باقی می ماند. البته الگوی ما علی علیه السلام است اما آنها که سبقت گرفته همه اینها هستند والسابقون السابقون و اینها قصد به منزل جاوید را دارند و اگر خداوند ما را هم برد که سعادت عظیمی است .
خداوندا ترا سپاس که در عیال کسی  بودم&

1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی