Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1379859
مشخصات شهید
نام شهید

حسین زینلیان

حسین
نام پدر

علی

تاریخ تولد

1345 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

يازدهم ‌بهمن 1345، در شهرستان شهربابك زاده شد. پدرش ‌علي، دامدار بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع‌ راهنمايي درس ‌خواند. پاسدار بود، هجدهم مرداد 1362،‌ در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ
آنانکه گرویدند و هجرت کردند و جهاد کردند در راه خدا به مالها و جانهایشان بزرگترند به مرتبه نزد خدا و آن گروه ایشانند کامیابان.
هم اکنون که این وصیت نامه را می خواهم بنویسم با کمال سلامتی و تندرستی در پادگان شرکت پیروز اهواز هستم و اول شروع می کنم به نام خداییی که همه چیزم از اوست که مرا توفیق داد تا در سرزمین عاشان الله پای نهم که هر وجب به وجبش با خون جوانان پاکباخته اسلام آزاد شد و به هر گوشه ای که می نگرم بوی خون می آید که نشانگر حماسه سازیهای فرزندان اسلام است و با درود و سلام به آقا امام زمان که فریادرس رزمندگان در جبهه هاست و با درود به نایب برحقش امام خمینی بت شکن زمان که انسانها را از ظلمت به سوی نور هدایت کرد و باعث شد تا ریشه ستم در کشور اسلامی ایران خشکیده شود و با درود به شهدای اسلام از صدر تاکنون و با درود به رزمندگان ظفرمند اسلام که خواب راحت را از مزدوران بعثی سلب کرده اند و هر روز آنها را به جهنم می فرستند تا انشاالله کشور ائمه اطهار را از چنگال مزدوران بعثی بیرون آورند و سلام بر شما که پاسداران شط خون تا دریای بیکران شهادتید. روزی در جنوب پاره پاره و روزی در پاوه سر بریده می شوید و یا با بدنهای سوراخ سوراخ در زندانهای مخوف خلقیها اسیر می شوید راستی شما به چه می مانید؟ که هنگام فتح قله های پیروزی سوار بر اسب شهادت اینچنین مظلومانه سرود سرخ شهادت را سر می دهید گویی از فتح ستاره ها بر می گردید اما افسوس که اینک در فقدانشان لاله های آتشین چهل پاره و زمین چاک چاک میی گردد..
اکنون که به پیشگاه او راه یافته اید همواره از او برای ما آرزوی شهادت نمایید تا شاید ما نیز به خیل شما بپیوندیم و سلام بر شما ای امت جگر سوخته ای امتی که بدنهای بر خون نشسته فرزندانتان سرزمین اسلامی را باتلاقی  از خون ساخته غمین میاشید هر چند نامردمان بهشتی و باهنر و رجائی عزیزمان را در آتش ذغال و پاسدارانتان را زنده زنده در آتش سوزاندند. اگر اینها نیستند خدای شما که هست او حامی شماست فقط بر آن باشید تا  فراموش ننمایید زیرا او بر همه چیز تواناست. حال تقوا و مقاومت را پیشه سازید هر چند که تا به حال مقاوم و متقی بوده اید.
و در پایان ای پدر عزیز و ارجمندم ابراهیم را که می شناسی همان ابراهیمی که با خواست خداوند متعال اقدام به قربانی فرزند برومندش نمود و خود کارد بر گلوی او گذارد و خود به من آموختی که حسین(ع) چگونه جان خود و فرزندش را تسلیم اسلام نمود و چگونه امامانمان با خون خود درخت اسلام را آبیاری نمودند و حال شما پدر مهربانم فرزندت را قربانی اسلام کردی و به سهم خود ثمره عمرت را به اسلام بخشیدی شاید قطره خون ناقابلم در راه حق ریخته شود و مورد لطف خدا قرار گیرم. صبر از علی(ع) آموز، از رهبر عزیزمان خمینی بت شکن آموز که در مرگ فرزندش، در مرگ امیدش و امید اسلام چه کرد و چه گفت. از حسین(ع) بیاموز که در صحرای تفتیده کربلا جنگید بر علیه یزید تا اینکه سر از پیکرش جدا شد.
پدر خدا را شکر کن و شکر این نعمت را به جای آر تا خود مشت محکمی باشد بر دهان دشمنان اسلام. این دنیای فانی ارزشی ندارد که به واسطه آن زندگی ابدی و آخرت را خدشه دار کنید. من می روم ولی به شما پدر عزیز و مادر مهربان و برادران  و خواهران گرامیم و به شما ای امت حزب الله تاکید می کنم اگر می خواهید رستگار باشید خط ولایت فقیه در این زمان همان خط علی(ع) می باشد و خطهای دیگر همان خطهای انحرافی آن زمان است پس به گفته امام پشتیبان ولایت فقیه باشید تا شکست نخورید و ای مادر مهربانم که زحمت کشیدید و مرا بزرگ کردید اصلا ناراحت نباشید همانگونه که هر مالی را خداوند به انسان می دهد خمس دارد و باید پردذاخت شود . من [...] می کنم بهترین ثروت شما ما فرزندان شما هستیم پس من که شهید شدم تو مرا خمس فرزندان خود حساب کن و به خواهران عزیزم توصیه کن زینب وار مقاوم و استوار باشند تا انشاالله در آخرت با زینب کبری محشور شوند و برادرانم را خوب تربیت کن تا انشاالله در آینده خدمتگزار اسلام و مردم باشند و نگذارند سلاحم بر زمین بماند و بر علیه خصم زبون بجنگند.
و شما ای امت حزب الله همانگونه که گفتم باید پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت مبارز باشید و در مراسم بخصوص نماز دشمن شکن جمعه و در دعاها و دیگر مراسم مذهبی شرکت کنید و سنگر مسجد را خوب حفظ کنید و همیشه متحد و یکپارچه باشید تا دشمن  نتواند به شما ضربه وارد کند و به جبهه ها کمک کنید و کسانی که توانایی رزمی دارند به جبهه ها بیایند و دیگران کارهای جبهه را به نحو احسن انجام دهند تا رژیم بعثی صهیونیستی عراق را نابود کنیم و انشاالله با آزادی کربلا از آنجا راهی قدس عزیز شویم و به آمریکای جنایتکار و روسیه روسیاه بفهمانیم که نور خدا را که به این کشور تابیده نمی توانید با فوت خاموش کنید براستی که خداوند قدرتمند است و مکر و حیله های دشمنان اسلام را از بین می برد و حق را بر ناحق پیروز می کند .
پدر و مادر دوستان و آشنایان مرا حلال کنید و اگر جنازه من به دست شما نرسید هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید و اگر احیانا ناراحت شدید بر سر قبر شهدا بروید و فاتحه بخوانید زیرا که شهدا به همگی شما تعلق دارند.
به امید نابودی کفر و الحاد جهانی به سرکردگی آمریکا و شوروی متجاوز و پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه های نور علیه ظلمت و طول عمر به پیرجماران امام خمینی.
شیون مکن مادر در مرگ خونبارم / بگذر زمن مادر عزم سفر دارم
گر کشته گردیدم در جبهه ای مادر / بهرم مکن زاری بهرم مزن بر سر
یک پرچم سبزی در خانه زن مادر / بهرم چراغان کن شوق خدا دارم
رخت حسین بر تن شوق خدا دارم / بگذر ز من دیگر عزم سفر دارم
چون قاسم داماد بهرم حنا سازی در هر شب جمعه قدری از آن آری بر قبر من مادر قدری از آن مالی. چون قاسم داماد این آرزو دارم.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزار. حسین زینلیان. اهواز

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی