Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1186057
مشخصات شهید
نام شهید

عباس جعفری کهنوییه

عباس
نام پدر

غریبعلی

تاریخ تولد

1341 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

چهارم ارديبهشت 1341، در روستاي چاه ورچي جوزم از توابع شهرستان‌شهربابك زاده شد. پدرش غريبعلي، كشاورز بود و مادرش گوهر نام داشت. تا پايان مقطع‌متوسطه درس ‌خواند و ديپلم‌ اقتصاد گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم مرداد 1362، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت ‌تركش شهيد شد. مزار وي ‌در گلزار شهداي زادگاهش ‌واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
"الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ  وَأُولَئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ" آنان که ایمان آوردند و هجرت نمودند و در راه خدا با مالها و جانشان جهاد کردند آنان نزد خدا رستگارانند.
لبیک یا حسین/ لبیک یا روح الله... ای شجره قلبم
سلام بر آزاد مردان مکتب توحید از هابیل تا حسین و از حسین تا به شهدای کربلای ایرانمان . سلام و درود بر امام قلب تپنده اسلام. موج دریای بیکران ایمان و سلام بر رزمندگان صحنه های نبرد حق علیه باطل. اینک به جبهه می روم تا پس از هزار و سیصد و اندی لبیک گوی فریاد هل من ناصر ینصرنی سالار شهیدان، از آن سوی مرزهای کشور اسلامیمان باشم. اگرچه لایق باشم. اینجانب بدون هیچگونه تحمیل وابستگی با شناخت کامل از راهم عازم می شوم. خداوندا از من بپذیر جهادم را. جهادی که توام با بدست گرفتن سلاحهای باقیمانده از شهدای راه توست . شهیدانی که با ریختن هر قطره خون خود ما را غرق در مسئولیت نمودند. مسئولین بس بزرگ که هر لحظه باید جوابگوی هزاران مادر جگرگوشه دل از دست داده، هزاران طفل اشکریز بی سرپرست و ده ها هزار معلول دست و پا از دست داده بر گردن داریم. خدای نکرده نشود فردای قیامت نتوانیم جوابگوی شهدایمان باشیم. این برادر حقیر شما به کلیه امت حزب الله به دوستان آشنایان تاکید می کنم، هر چه شما کردید معنویات خود را بالا ببرید. نکند خدای ناکرده در خود فرو روید و خون دهها هزار شهید را نادیده گیرید. لحظه ای از فرمان امام غفلت نکنید که دوباره در لجن زار فساد فرو خواهید رفت و بسی کفران نعمت کرده اید. نمازها را بااهمیت بدانید. مساجد را خالی نگذارید و اما تو ای مادر رنجور عزیزم باید مرا ببخشید. از آن زحمات طاقت فرسایی که برای من کشیدید بیخوابیهای شبانه، زحمات کمرشکن روزانه، زحماتی که هر چند زبان گویا باشد نتواند ذره ای از آن زحمات را بر زبان آورد. از اینکه نتوانستم حتی زحمات یک روزت را جبران کنم بخشش می خواهم. مرا حلال کن و تو ای برادر عزیز که از هفت سالگی با کارگری و دستهای پینه بسته خود مرا بزرگ کردی و علاوه بر برادری حق بزرگ پدری بر گردن من داری. در آن گرماهای طاقت فرسا عرق ریختید و با پول کارگری مرا به این حد رساندی و این برادر حقیرت نتوانست یک ذره جبران کند مرا ببخش و همینطور تو ای همشیره عزیز و اما شما اقوام گرامی چنانچه خدای ناکرده بر اثر طفولیت خطایی از من دیده اید مرا ببخشید از اینکه توفیق خداحافظی پیدا نکردم مرا ببخشید. اما به مسئولان ادارات دولتی و ارگانها بعنوان یک برادر کوچک تذکر می دهم که مسئولیت بسیار سنگینی بر گردن شماست. توجه زیاد کنید به این ملت مظلوم آزاد شده از زیر ظلم و جور ستم شاهی. نبادا کارهای آنها را مختل بگذارید که پایمال کردن خون هزاران شهید است و در قیامت جوابگو هستید. نبادا مقام پست و ریاست شما را مغرور کند و با این پینه به دستها بطور ناعادلانه رفتار کنید و اما شما ای احتکارگران زالوصفت به خود آیید و خون این مظلومان را بیشتر ممکید و آنها را به ستوه در نیاورید. آیا فکر آخرت را می کنید یا خیر؟ اما امیدوارم آنها هم خود را اصلاح کنند. من الله التوفیق . برادر حقیر شما عباس جعفری

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی