Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1243542
مشخصات شهید
نام شهید

حسن حقی آبدر

حسن
نام پدر

اکبر

تاریخ تولد

1345 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

سوم‌ اسفند 1345، در روستاي‌ پيرجل از توابع ‌شهرستان شهربابك به دنيا آمد. پدرش اكبر، دامدار بود و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم مرداد 1362، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت ‌تركش‌ خمپاره ‌شهيد شد. تاكنون ‌اثري ازپيكرش به‌دست نيامده است. مزار يادبود وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ
کونو للظلم خصما و للمظلوم عونا (نهج البلاغه)
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
با سلام و نثار درود فراوان محضر مقدس حضرت ولی عصر صاحب الامر و نائب بحقش حضرت امام خمینی و شهیدان بخون غلطان از صدر اسلام تاکنون و مخصوصا شهدای جنگ حق علیه کفر جهانی و شهدای زنده و اسرای عزیز و خانواده های شهیدان و تمامی امت حزب الله شهرم و روستایم که خود را از آن هر مسلمانی می دانم بر حسب وجوب چند جمله ای بعنوان وصیت نامه تقدیم رهروان شهیدان و کسانی که این چند سطر به آنها می رسد.
پدرم و مادرم و خواهرانم و برادرانم از اینکه نتوانستم فرزندی خوب و برادری خوب در آنجا برای شما باشم من را می بخشید امیدوارم با خونم توانسته باشم دل حضرت حسین و زهرا را بدست آورده و آنها را شفیع شما قرار دهم مبادا در شهادتم بی تابی کنند که انا لله و انا الیه راجعون. شما با امام حسین و دیگر ائمه فرقی ندارید که آنها نور چشمان را فدای قرآن در اسلام عزیز نمودند از شما می خواهم که پاسدار خون شهیدان راه قرآن در کل تاریخ باشید دعا به امام و رزمندگان اسلام را فراموش نکنید و راه امام که همان راه ائمه است بروید و گول منافقین کوردل را که هر روز به نحوی ظاهر می شوند نخورید ای ملت شهیدپرور شهربابک و ای دنیا بدانید که آگاهانه و با درک موقعیت کشور اسلامی و طبق رهنمودهای امام و آیت الله منتظری و دیگر علمای متعهد دین این راه را انتخاب کردم و از خداوند ممنونم که این سعادت را نصیبم کرده. صفهای نماز جمعه و جماعات و دعای کمیل و توسل و دیگر ادعیه اسلامی را فشره کنید که سلاح مومن دعاست و بدانید که دشمن خارجی و داخلی از این صفهای فشرده شما می ترسد هر وقت بیاد من افتادید بروید و مزار شهیدان و فاتحه ای بخوانید. ای مردم مسلمان که خود را عاشق کربلای حسینی می دانید از رفتن فرزندان خود به جبهه ها ممانعت نکنید و این افتخار را نصیب خود کنید بالاخره به همین زودیها به کمک خداوند بزرگ و فرمانده جبهه های نبرد امام زمان و بازوان پرتوان رزمندگان اسلام این جنگ به پیروزی نهایی خواهید رسید. فردا در صحرای محشر جواب حسین و زهرا و دیگر شهیدان و امامان را چه می دهید و در پایان پیروزی رزمندگان و باز شدن راه کربلای حسینی و طول عمر رهبر عزیز انقلاب امام امت و سلامتی روحانیت مبارز و متعهد اسلامی و شفای مجروحین و آزادی اسرای جنگ و شادی ارواح شهدا را از خدای بزرگ می خواهم.
در ضمن صورتحسابی دارم که ضمیمه وصیت نامه ام است در ضمن امام جمعه تهران را حمایت و تقویت و همکاری کنید .
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار. الهی آمین

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی