Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1373210
مشخصات شهید
نام شهید

سيداحمد زمان پور

سيداحمد
نام پدر

هدايت الله

تاریخ تولد

1339 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

بيست‌و‌هفتم ‌فروردين 1339، در شهر ‌دهج ‌از توابع ‌شهرستان ‌شهربابك‌ به‌ دنيا ‌آمد. پدرش ‌سيد‌هدايت‌الله، كشاورز بود و مادرش صاحبجان نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت، به عنوان سرباز ارتش به‌جبهه اعزام شد. پنجم تير 1363، در پنجوين عراق بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم رب الشهداء و الصدقین

بالاترین مرگ ها کشته شدن در راه خدا است .امام علی (ع)

ای پدر و مادر و برادران عزیزم و ای دوستان مهربانم اینک وصیت نامه خود را از روی شوق و اشتیاق کامل می نویسم و اکنون که در راه خالق و تنها معبودم در جبهه حق علیه باطل در ستیز می باشم از درگاهش می خواهم به آنان سو و در راهی که خودش می خواهد هدایتم کند و هر قدم و هر نفسم برای او و بخاطر او باشد والا وادارم برای او بگویم و برای او باشم و امیدوارم که به حرف هایم گوش کنید ،پدر و ای مادر عزیزم سلام بر شما که توانستید فرزند خود را با چقدر دشواریها و سختی ها و بدبختی ها بزرگ کرده و تقدیم جمهوری اسلامی کنید و اگر چه من باری بر دوش شما بودم و نتوانستم وظایف فرزندی را در مقابل خدمات شما انجام بدهم اکنون مرا ببخشید و حلالم کنید چون تا اندازه ای که به فکر من می رسد هر پدر و مادری از فرزندش انتظاری دارد و آن اینکه دلش می خواهد به یک مقام و جاه و جلال برسد و یک ستون یا عصایی باشد در وقت پیری آنها و دیگر آنکه آن را داماد کنید که تنها آرزوی هر پدر و مادری است و...

از شما می خواهم که این حرفی را از سر خود بیرون کنید و نگویید پسرمان ناکام مرد بلکه خوشحال باشید  چون من به مقامی رسیده ام که بالاترین مقامی است که آن شهید نام دارد و شما باید ای مادر به دامن پاکت ببال که توانستی چنین فرزندی بپروانی که در صورت مقبول افتاده و خالصان گردیده خداوند در قرآن می فرماید انسانی را آزمایش می کنیم مثلا به حضرت ابراهیم گوید سر فرزندت راببر و یا....

خلاصه هر کس را به گونه ای امتحان می کند و شما نیز با شهادت من آزمایش می کند و شما در مقابل من باید صبر زیادی داشته باشید و بیاد من گریه کنید و سیه نپوشید اگر من انشاءاله شهید شدم شما باید پدری باشی مانند علی (ع) و شما مادری همچون زهرا(س) و معلممان حسین (ع) و رهبرمان خمینی و هدفمان شهادت است و اما این ضد خلقی ها با نام فداءی خلق و این ضد کارگران در پوشش پیکاری راحت طلبان با نام رنجبر این عقب ماندگان با نام پیشگام بدانید که این ملت گول شما شیطان صفتان را نمی خورد و ریشه شما را از بن می کند.

برادران و خواهران نباید گول بخورید زیرا شما باید تربیت  یافته مکتب امام صادق (ع) باشید.

در خاتمه ضمن سلام به شما عزیزان از شما تقاضا دارم قبرم در دهج کنار قبر پدر بزرگم سیدامان اله باشد و همچنین به چنگیز  بگویید مجلس ختمی در یزد برایم بگیرد و هر وقت هم که به دهج می آید سر قبرم بیاید تا اینکه ضمن دیدار روح هم تازه و شاد گردد .

خداحافظ سید احمد زمانپور/دهجی

السلام علیک یا عبداله الحسین/السلام علیک یا انصار ابا عبداله و یا انصار خمینی روحی الله و رحمة اله و برکاته

1363">
سفارش پروژه برنامه نویسی