Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1267484
مشخصات شهید
نام شهید

محمد خورسندی

محمد
نام پدر

نادعلی

تاریخ تولد

1341 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

سوم ارديبهشت1341، در شهر خورسند از توابع شهرستان شهربابك به دنيا آمد. پدرش نادعلي (فوت 1355) كارگر بود و مادرش ربابه نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. كارگر معدن مس بود. سال 1359 ازدواج كرد و صاحب پنج پسر شد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. شانزدهم تير 1365 ، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

به نام خداوند بخشنده مهربان
انا لله و انا الیه راجعون
درود به امام امت که این نعمت خدایی را برای مردم ایران و جهان آورد و دین اسلام را زنده کرد از شما خانواده [...] می خواهم که مبادا ناراحت باشید که من رفتم خدا می دهد و می گیرد و از خدا بخواهید که نصیب شما بشود ای همسر مهربان از تو می خواهم که فرزندان من را تا آنجایی که می شود اسلامی بار بیاور و نبادا ناراحت باشید اگر چه سخت است چون من خدا را درک کردم آرزو دارم که بعد از من زندگی بهتری داشته باشید چون تو از فاطمه زهرا(س) بهتر نیستید بچه های من از علی اصغر حسین فاطمه بهتر نیستند. هر چه تو کردی اسلام خدا نبادا یکی پیدا شود تو را از دین [...] کنار زند شما را گول نزنند چون غیر از خدا کسی بدرد نمی خورد و این را یادتان نرود آنهایی که برای من گریه کردید برای حسین(ع) گریه کن که روز قیامت ترا شفا بخشد و هر کس خوبی به ما دارد به فرزندان ما داشته باشد البته کار خداپسندانه .
چراغی را که ایزد برفروزد هر آنکس پف کند ریشش بسوزد
ای مردم حتی آنهاییکه ادعای علم هم می کنند هرچند ظاهرا اسم دین روی کارشان بگذارند قرآن را حفظ داشته باشند نماز هم بخوانند اما میل به آخرت که نباشد معلوم هست که اعمالشان برای دنیاست.
ای همسرم نبادا برایم ناراحتی کنید اگر نمی توانید از خدا بخواه تا تو را هم به راهی که من رفتم ببرد. ای همسر گرامی من رفتم خدا که نرفته از او کمک بگیر. ما اگر هر چه بد باشید خدا توبه پذیر است. . ما آن روزی که به جبهه اسلام آمدیم توبه کردیم و راه خدا را شناختیم و گفتیم رضا به رضای تو هر کار خودش خواست و رضای او بود می کند پس ناراحت نباشید هر وقت هم [...] خواستید با دل گریان و با بدنی پاک و باطنی صاف با خدا مناجات کن من را می بینی چون با دلی پاک و با بدنی پاک و روحی [...] به حسین(ع) به جبهه می روم و در راه خدا دشمنان خدا را می کشیم [...] و این را شما عزیزان خانواده های شهدا بدانید که اسلام پیروز است و هر کس با آل علی در افتاد دور افتاد. نبادا کسی از کشته شدن ما سو استفاده کنند که بگویند بخاطر فلانی کشته شدند. نخیر کورند آن چشمی که این را نبیند لال باد زبانی که این حرفها را بزند.
ای همسر گرامی 3 هزار تومان از حقوق خودم را به جبهه دادم. هر برجی هزار تومان ای مردم ما برای محمد و آل محمد(ع) و یاران و برای اهل بیت می جنگیم  بدان که اگر خدا را نشناختیم این حرفها را نمی زنیم پس بدان ای برادری که این حرفها را می زنید و ای دوست داران من برای ما گریه نکنید برای خودتان گریه کنید که از خدا غافلید و ای برادران عزیزم راه من را ادامه دهید که راه خداست و و با باطنی صاف و تو ای مادر برایم گریه نکن چون تو هم باید بیاید و ای همسرم تو ناراحت نباش که در کنار خودم هستید و مرا حلال کن و ای مردمی که در قبرستان نشستید گریه نکنید که جای شما هم اینجاست.

1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی