Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1039031
مشخصات شهید
نام شهید

بمانعلی اسدی کرم

بمانعلی
نام پدر

رمضان

تاریخ تولد

1344 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

ششم آذر 1344 ، در روستاي كُرم از توابع شهرستان شهربابك چشم به جهان گشود. پدرش رمضان، كشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. دانشجوي دوره كارداني در رشته تربيت معلم و معلم بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم تير 1365 ، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
بنام الله تنها هستی بخش و یار و یاور رزمندگان و پناه مظلومان و درهم کوبندۀ ستمگران.
با سلام و درود برمهدی موعود منجی بشریت و برقرار گرداننده عدل و عدالت در سراسرگیتی و درود بر رهبر و رهنمای ما از تاریکی به سوی نور. خدا را شکر و سپاس بیکران که در زمان مردی از تبار هابیل به دنیا آمدم که مرا در تمام شئون زندگی رهنما شد و طریقت زندگی و حقیقت اسلام را از پشت پردۀ ابهام برایم نمایان ساخت تا توانستم گامی هر چند کوچک از مسیر دین خدا که با خون آبیاری شده و تا کنون شهدای زیادی از صدر اسلام تا بحال در جلگه خود پرورانده است بردارم. هر چندکه من در خود نمی بینم که چنین لیاقتی داشته باشم و در زمره شهیدان قرار گیرم اما در باب اینکه وظیفه است، لازم دانستم چند کلامی از آنچه در درونم است و مرا به این سرزمین آورده مطالبی را بیان نمایم.
"اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد."
"پروردگارا زندگی مرا بر اساس زندگی و آئین محمد و مرگم را براساس آئین محمد و خاندان او قرار بده ."
پدر بزرگوار و مادر گرامیم به شما چه بگویم که هرچه بگویم کم گفته ام و این گفته‌های من همه حرف است و تا عمل فاصلۀ زیادی دارد چون نتوانستم زحمت ها و سختی هایی که برایم تا این زمان از عمرم کشیده اید جبران کنم و من خود می‌دانم که در این چند سال اخیر خیلی شما را رنج داده‌ام، امیدوارم که مرا ببخشید اگر لطف خداوند شامل حالم شد و به خیل شهدا پیوستم اصلاً برایم گریه نکنید و بدانید که انسان رفتنی است چه بهتر که در راه اسلام و به خاطر خدا باشد خداوند در ازای این زحمات شما اجر عظیم نصیبتان گرداند. و شما برادران عزیز و خواهران کوچولویم امیدوارم که آنچه را اسلام به عنوان تکلیف بر دوشتان گذاشته و می گذارد بطور صحیح و کامل انجام دهیدکه تکلیف خدا بر خلقش از اهم تکلیفات بشری بیشتر اهمیت دارد.
و اما شما همسر ارجمند و فهمیده ام دوست داشتم که برای همیشه پیشتان باشم و اینکار در صورتی می تواند عملی باشد که اسلام در خطر جدی کفر نباشد اما در این زمان که بر همه واجب است از اسلام و دین خدا که در خطر است دفاع کنند شما خود باید این توقع را تقلیل دهید و بدانیدکه خداوند این سختی‌های شما را در آن روز رستاخیز بی نتیجه نخواهدگذاشت و اوست که باید در آنروزکه هیچ چیز و هیچکس از اجزاء و افراد دنیوی نمی تواند خواست انسان که همان سعادت در جوار حق تعالی است را برآورده سازد، مهیا سازد پس به عمل صالح [...] رسیدم خود را مجهز سازیدکه این عمل صالح است که دوای درد انسان در آن روز است. و در آخر از شما به خاطر اینکه در این چند مدت اگر بدی دیدید به خاطر رضای خدا ببخشید.
سخنی کوتاه دارم با همکاران و معلمان آینده، شما که چراغ هدایت نوجوانان و کودکان معصوم این مرز و بوم را در دست دارید مواظب باشید که آنها را به مسیر اسلام هدایت کنید که اگر جز این باشد جزء مغضوبین خواهید بود.
و از همگی شما دوستان خوبم التماس دعادارم که ا نشاءالله همگی مرا خواهید بخشید و در آخر از همۀ اقوام و خویشان و دوستان طلب عفو و بخشش دارم.
بمانعلی اسدی، 1365/4/6
برای چند مدت نماز و روزه قضا دارم که از شما پدر و مادر گرامیم می خواهم که آنها را به هر طریق ممکن رفع نمایید.

1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی