Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1040532
مشخصات شهید
نام شهید

ناصر اسدی کرم

ناصر
نام پدر

ابراهیم

تاریخ تولد

1343 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

پانزدهم شهريور 1343، در شهرستان شهربابك زاده شد. پدرش ابراهيم، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. دانشجوي‌مقطع كارداني بود،  به‌عنوان بسيجي درجبهه حضور يافت. دهم تير1365، در مهران بر اثر اصابت تركش به شكم، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
"وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ ."
"و آنکس را که در راه خداکشته شد مرده نپندارید بلکه او زنده ابدیست و لیکن همه شما این حقیقت را نخواهید یافت ."
با سلام [و] درود فراوان برمنجی عالم بشریت و نایب برحقش امام خمینی و با سلام [و] درود فراوان به ارواح طیبه شهدای اسلام ازکربلای ایران که با نثار خون خویش درخت اسلام را زنده کردندکه زندگی زنده ها از مرگ آنهاست و با سلام برتمام خانواده های شهدا که صبر را پیشه خود ساختند و با سلام[و] درود فراوان برتمام معلولین و مجروحین جنگی تحمیلی که شهیدان زنده این انقلابند. اینک با نام خدا وصیت مختصری می‌نویسم.
به نام خدایی که بهترین نامهاست و نجات دهنده و امیدار کننده و رحمان می باشد و نام خدایی که همه را مورد آزمایش الهی قرار می دهد خدایی که همیشه ما را از خطر نجات می دهد به وسیله رهبرانی که می فرستد، پیامبرانی که فرستاد ما را به سوی منبع نور هدایت کنند و کتاب آسمانی را که از جانب او آمده بود به ما یاد دهند و ما را با دستور العمل آن آشنا کنند و بگویند خدایی است که بر این جهان نظارتی دارد و ما را بسوی آن دعوت کنند و ما را از آتش جهنم بترسانند و رسالتی که به عهدۀ آنها گذاشته شده انجام دهند. خداوند این ثرو تهای معنوی را فرستاد که ما ازآنها استفاده کنیم و بر ما اتمام حجت کند تا دیگر حرف حسابی نداشته باشیم که بگوییم، برای ما رهبری نفرستادی. ولی خدا را شکر می کنم که در زمانی زندگی می کنیم که خداوند یکبار دیگر یکی از ثرو تهای معنوی که رهبر عزیز و نایب برحق امام زمان (عج) را فرستاد که ما را از سراشیبی خطرناکی که اکثر ما را در رژیم گذشته واقع شده بودیم به جهنم می کشاند نجات داد و ما را در مسیرحق قرار داد و راهی که ما را به آخرت جاوید می برد.
ولی خواهران و برادران دیگر زمانی است که اتمام حجت شده، اتمام حجت شاهد دارد که شاهدان آنها شهیدان، شهیدانی که از جان و مال و زندگی خود گذشتند، شهیدان که از صدر اسلام تا به الان اینها همه اش گواه می‌باشد که به ما راه را نشان داده اند. اتمام حجت شده برادران وخواهران رسالتی که به عهده شما می باشد. که شهیدان ما زودتر تشخیص داده اند و به رسالت خودعمل نموده اند. حال ما و شما چه باید بکنیم می دانید فکر نکرده اید که این راه روشن و واضح و با دلیل ولی ناتمام هنوز است آیا رسالت خود را نسبت به این راه می دانید آیا به شما اتمام حجت نشده که شده. برادران وخواهران نمی خواهم کسی باشم که خط بدهم ولی می خواهم بگویم که به این دنیای فانی فکر نکن و اگر کاری و فکری که در این دنیا می کنید سودی به آخرت تو داشته باشد. این دنیاکه درآن قرار دارید مثل یک کافه در شهری می ماند که تو در آنجا منزل گرفته اید و می خواهید به مقصدی دیگر بروید که آن مقصد آخرت [...] به این جایگاه موقت خود سرمایه گذاری از راه خلاف نکن و دل به آن نبند و از همه مهمتر مقصد اصلی خود را فراموش نکن. برای یکبار هم که شده، فکر کن که انسان می میرد و سعی کن همیشه خود را با اعمال خودت مقایسه کنی بینید چقدر سود برده اید برای آخرت و خودت را با افراد خوب همیشه مقایسه کن و ببین چی کمبود دارید. دل به ثروت نبند ثروت نجات دهنده تو نمی باشد. حتی فرزندان تو و خانواده ات به درد آخرت تو نمی خورند و بیشتر تا پای قبر با تو نیستند و بعد خود و اعمال خودت است که همراه هم هستید.
"لا یغرنک تقلب الذین کفروا فی البلاد ."
"تو را دنیا مغرو نکند و غمگین نشوی چون بینی کافران شهر در تصرف آرند."
"متاع قلیل ثم ماواهم جهنم و بئس المهاد ."
"دنیا متاعی اندک است و پس از این جهان منزلگاه آنان جهنم است چه بد آرامگاهی است."
شما هر روز می شنوید و می بینیدکه کشورهای جنایت کاری مثل آمریکا و شوروی ... می باشند و دست به کشورگشایی می زنند و مردم را بی خانمان می کنند. لبنان، فلسطین، افغانستان را می بینید؟ آواره های جنگی منطقه خوزستان خودمان را می بینیدکه صدام به دستور آمریکا و ... دست به یک تهاجم بر علیه کشور انقلاب اسلامی زد تا انقلاب را سد کند و اسرائیل دومی در منطقه بوجود بیاورد و مدال سردار قادسیه را بگیرد ولی شکر خداوند این تهاجم با نیروهای سه گانه حزب الله، ارتش(سپاه بسیج) هوایی به فرماندهی کل قوا امام خمینی بزرگ درهم کوبیده شده نیروهای بعثی به عقب رانده شوند [...]ا نشاءالله این رژیم پوسیده بعثی نابود شود و کشور و مردم عراق به دست فرزندان حزب الله که فرزندان شما امت شهید پرور می باشد آزاد شوند. انشاءالله .ولی فراموش نشود تا به حال که اینقدر جوان از دست رفته اند و شهید شده اند همه برای خدا و حفظ شعائر اسلامی بوده است پس سعی کنیدکه شعائر اسلامی را حفظ کنید. به شعارهای میلیونی خود جامع عمل بپوشانید تا همیشه پیروز برجای خود استوار و برای رسیدن به هدف به یقین صد در صد رسید و پیروز خواهید شد امت حزب الله باید روحانیون پیرو خط امام را دوست بدارند و همیشه از آنها طرفداری کنند و نگذارند هرکس بیجا درکارها و مخصوصاً در ارگانهایی که از خون شهیدان برپا شده است رخنه و دخالت کنند و از آنجا خون شهیدان را پایمال کنند و ضربه بزنند. امت اسلامی و شهید پرور رابطه خود را همیشه با قرآن و اسلام عزیز و ولایت فقیه قطع نکنید و همیشه بروید به قرآن رجوع کنید که خدا با شما صحبت کند. امت پیروز و امتی که جوانهای خود را به جبهه می فرستید، سعیتان بر این باشد که انقلاب اسلامی را به انقلاب حضرت مهدی پیوند دهید. تندروی در احکام اسلام را برخود حرام کنید تا پیروز بمانید و همیشه راه ناتمام ولی روشن و با دلیل شهیدان انقلاب اسلامی [که]  از صدر اسلام تا به امروز شهید شده اند ادامه دهید و از آنجا که خدا توفیق نصیب من کردکه در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کنم افتخار می کنم و خدا را شکر می کنم که چنین سعادتی نصیب من کرده بوده است که به جبهه بروم و با دشمن اسلام روبرو بشوم خدا را شکر می کنم در اینجا من [...] ندامت خود را با کمال سرافکندگی برکارهای بدی که انجام داده ام بد بوده است به پیشگاه حضرت باریتعالی رحمت نامتناهی او می برم و امیدوارم که به حق محمد[و] آل محمد خداوند برحقیر تفضل و ترحم نماید و ازگناهان و تقصیراتم درگذرد خدایا! خود می دانید که به هیچ چیز در این دنیا فکر نمی کنم فقط به زمانی فکر می کنم که درآن دنیا پیش شهیدان شرمنده باشم و خجالت زده .
خدایا! به حق فاطمه زهرا(س) و خون شهیدان ما را در آن دنیا شرمنده مکن و از سر تقصیرات من عاصی درگذر.
سخنی چند با پدر و مادرگرامی
پدر و مادرگرامی از زحماتی که برای من کشیده اید و من نتوانستم جبران زحمات شما را بکنم امیدوارم که مرا ببخشید و از امانت از دست رفته زیاد ناراحت نشوید و اگر بدی از من سرزده مرا عفو کنید و همیشه به فکر اسلام باشید. و برادران و خواهران خوب وگرامی از شما می خواهم که برای من زیاد ناراحت نشوید و همیشه به فکر اسلام باشید و ببینید که اسلام چه می گوید و چه می خواهد و شما به همان عمل کنید و امیدوارم که همیشه در کارهای خود و زندگی خود موفق و موید بمانید انشاءالله .
و در پایان ازتمام اقوام و خویشان، دوستان و همشهری های محترم طلب عفو دارم می خواهم که اگر بدی از من دیده اند [به] بزرگواری خودشان مرا ببخشند و به من عاصی دعا کنند که انشاءالله  خدا به آنها اجر عنایت فرماید. همیشه درکارهای خود به اسلام موفق و در پناه امام زمان و نایب برحقش امام خمینی محفوظ بمانید. انشاءالله و من هم همه را می ببخشم.
و اینکه در همین[جا] از همگی شما خداحافظی می کنم. می بخشید که زیاد مزاحم وقت عزیزتان شدم. خداحافظ و خدانگهدار همگی شما. دعا برای سلامتی امام عزیز یادتان نرود. در ضمن اگرکسی از من طلبکار باشد به خانه مان  مراجعه کند و بگیرد.
ناصر اسدی
63/12 /16
آدرس: شهربابک، خیابان ولی عصر، کوچه هاوشک، پلاک 77 ، منزل ابراهیم اسدی
به امید پیروزی رزمندگان اسلام برکفر جهانی
خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی