Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1116322
مشخصات شهید
نام شهید

عباس برهانی زرندی

عباس
نام پدر

اکبر

تاریخ تولد

1347 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

چهارم‌ فروردين 1347، در روستاي تاج‌آباد از توابع شهرستان ‌زرند زاده شد. پدرش اكبر، كارمند شركت ذغالسنگ‌بود و مادرش‌ زهرا نام ‌داشت. تا پايان مقطع ‌راهنمايي درس‌‌ خواند، به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ودوم فروردين 1362، در شرهاني بر اثر اصابت‌ ‌تركش شهيد شد. پيكر وي ‌مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1374،  در امامزاده عبدالله(ع) زادگاهش به خاك سپرده شد.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
"من قتل فی سبیل الله لم یعرفه الیه شیئا من سیاته" کسی که در راه خدا کشته شود خداوند هیچ یک از گناهانش را به او نشان نخواهد داد( همه گناهانش آمرزیده می شود). امام صادق(ع)
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ كَانَتْ لَهُمْ جَنَّاتُ الْفِرْدَوْسِ نُزُلًا خَالِدِينَ فِيهَا لَا يَبْغُونَ عَنْهَا حِوَلًا
خدایا لحظه شهادت و بتو پیوستن فرا رسیده است. بارالها تا آخرین قطره خون ما را پایدار بدار. بارالها وجود ناچیز ما را در راه اطاعت و در راه شناور گرداندن درخت اسلامت موثر بدار. خدایا شاید آخرین لحظات بودنمان (را) در این دنیا باشد. ما را از آنچه که می توانستم انجام بدهیم انجام ندادیم ما را ببخشای. خدایا امیدوارم توانسته باشم با خون خود جزء خونهایی که چون سیل درخت پاینده اسلام را آبیاری می کنند، شده باشم. خدایا از تو می خواهم به مادران این سرزمین که امانت تو را به خودت تحویل داده اند صبر و شکیبایی را عطا کنی که ای مادر و پدر بدان که من اجر و پاداشم از خدای منان خواهم گرفت صبور باشید. امام را [...]. همیشه یار و یاور او باشید. هم اکنون ای دانش آموزان عزیز و ای برادران گرامی که سنگرهایتان عظیم تر از آن است که فکر می کنی اگر شماها اتحاد داشته باشید جرقه ای است که بر سلاح من وارد می شود و [...] از درون آن به قلب سپاه دشمن [...] فرو خواهد نشست و شما ای مردم مثل پروانه به دور امام بگردید و هرگز لحظه ای از یاری انقلاب دست بر ندارد و دعا کنید تا خدا فرج آقا امام زمان(عج) را نزدیک کند. امیدوارم که خداوند این جان ناقابلم را قبول کند. ای برادران و خواهران کاری نکنید که [...] فردای قیامت شهدای صدر اسلام و حال جلویشان باشید. برادران و خواهران قدر این امام عزیزمان را باید بدانیم و شما را به خدا سوگند همواره رهرو راهش باشید که راهی جز راه حسین(ع) نیست و من توانستم به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین(ع) لبیک گویم و می دانید که امروز شما هم نشسته اند و همین من [...] باید آن را صادر کنیم به کشورهای مصر و اردن عربستان فلسطین عراق افغانستان و غیره... بله برادران ما مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم زیرا حفظ این انقلاب و صادر نمودن آن بدست من و شماست. پس شما باید در سنگر مدرسه با پیروی کامل از رهبر کبیر انقلاب امام امت روح خدا خمینی عزیزتان را هر چه بیشتر تلاش کنیم و درس بخوانیم و پیروزی نهایی برسیم. دیگر عرضی ندارم جز سلامتی رهبر انقلاب و دیگر رزمندگان اسلام.

1362">
سفارش پروژه برنامه نویسی