Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1379005
مشخصات شهید
نام شهید

محمد زین الدینی

محمد
نام پدر

علیرضا

تاریخ تولد

1339 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

برفه

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

دوم ‌تير 1339، در شهرستان شهربابك زاده شد. پدرش عليرضا، كشاورز بود و مادرش خديجه نام ‌داشت. تا پايان مقطع‌ متوسطه در رشته برق درس خواند و ديپلم گرفت، به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوم فروردين 1361، در شوش بر اثر اصابت تركش به شهادت‌رسيد. مزار وي درگلزار شهداي روستای برفه ‌ تابعه زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
هرگز ندیده ام که جوانمردان در مقابل دشمن زانو زنند و عزت را با ذلت مبادله کنند. امام محمد تقی(ع)
خداوند ای آنکه همیشه یاد تو و نام تو سرآغاز کارهاست مرا در انتخابی که کرده ام و مطمئن هستم جز رضای تو در آن نمی باشد یاریم فرما تا در آن موفق و سعادتمند گردم. پروردگارا ما را یاری کن تا اسلحه ای که از شهیدان راه تو به جای مانده برداشته و در ادامه راه آنان ثابت قدم باشم.
حال که این سعادت برایم پیش آمده که همراه با دیگر رزمندگان اسلام برای جنگ در راه خدا به جبهه امدم چون ممکن است شهادت هم که خود سعادت بزرگتری است نصیبم شود. چند جمله ای خدمت شما عزیزان بعرض می رسانم:
پدر محترم و مادر مهربان، ای پدر و مادر ی که اکنون در نزد خدا آبرومند خواهید بود. ای پدر و مادری که مرا از کودکی با زمزمه های محبت آمیز خود به اصول و فروع دین آشنا ساختید حقا که انتخاب راه خویش را مدیون شما می دانم با چه زبانی از شما تشکر کنم که اینگونه راه سعادت را از کودکی به من اموختید و امانتی را که خدا به شما داد خوب مواظبت کردید اکنون که این امانت را به او پس می دهید بدانید که اگر گریه و زاری بیش از حد بکنید خدا را خشنود نخواهید ساخت چون شهیدان گریه و زاری را طالب نیستند بلکه پیرو می طلبند انشاالله با چهره ای شاداب و خندان روح شهیدان راه خدا را شاد کنید تا خدا هم خشنود گردد.
و تو ای برادر مهربان که برایم هم وست بودی و هم برادر. از زحمات کمرشکن و رنجها و سختیهایی که کشیدی چگونه تشکر کنم و از اینکه نتوانستم جبران کنم مراببخش و با چهره ای شاد روح شهیدان را شاد کن هرگز گریه و زاری بیش از حد مکن. فرزند کوچکت را چنان تربیت کن که ادامه دهنده راه شهیدان راه خدا یاشد.
و اما شما خواهران مهربان از اینکه فرصت خداحافظی نداشتم مرا ببخشید. تنها وصیت من به شما این است که به یاد خدا باشید گریه و ناله نکنید و باعث ناخشنودی خدا نشوید و بیشتر توجه شما به صحبت های امام عزیزمان باشد و بیشتر به رادیوی جمهوری اسلامی گوش دهید و کلیه خویشان و نزدیکان و همسایگان از اینکه فرصت خداحافظی نداشتم مرا ببخشید .
پیام من به دیگر برادران و خواهران عزیز این است که جز اسلام عزیز و قرآن و خط امام عزیزمان به چیز دیگری فکر نکنند و از هیچ عملی که رضای خدا در آن نباشد پیروی نکنند و بیشتر اوقات خویش را صرف مطالعه دعای کمیل و دیگر کتابهای مذهبی کنید. و آگاهی خود را در همه زمینه ها بالا ببرید و به گفته شهید راه حق برادر رجائی حداقل برای اینکه از مسیر اسلام منحرف نشوید روزی دو ایه از قرآن را حفظ کنید و در ضمن مهم تر از همه آن است که حتی الامکان افرادی که بی خط هستند بوسیله اخلاق خوش جذب نمایید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. محمد زین الدینی.

1361">
سفارش پروژه برنامه نویسی