Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1065450
مشخصات شهید
نام شهید

حسین اکبریان

حسین
نام پدر

خیرالله

تاریخ تولد

1339 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

هفتـم ارديبهشت 1339، در روستاي آبدر از توابع شهرستان شهربابك متولد شد. پدرش‌خيرالله، كشاورز بود و مادرش‌ سلمي نام ‌داشت. تا پايان مقطع متوسطه تحصيل كرد و ديپلم اقتصاد گرفت. كشاورز بود، به عنوان سرباز ارتش به‌ جبهه اعزام گرديد. بيست‌و‌نهم اسفند 1360، در شوش بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

وقتی که در جبهه مشغول جابجا کردن آر‌پی‌جی بودم به من خبر دادند که می توانی به مرخصی بروی و من تصمیم گرفتم که اول به زیارت امام رضا(ع) بروم و موقعه ای که از جبهه خارج شدم و عازم مشهد شدم موقعی که به مشهد رسیدم به زیارت امام رضا(ع) رفتم و در کنار یکی از ستونهای حرم ایستاده بودم و خیلی ناراحت شدم که چرا از جبهه آمدم چون یک هفته دیگر عملیات شروع می شود و من هم به مرخصی آمده بودم و خیلی ناراحت بودم که یکی از خادمهای امام رضا(ع) به کنار من آمد و گفت پسرم چرا اینقدر ناراحتی الان حدود یک ساعت است که اینجا ایستاده ای و در فکری آیا کسی را گم کرده ای یا غریبی و یا اینکه می خواهی به شهرستان برگردی پول نداری هر مشکلی که داری بگو و من هم برایش تعریف کردم که ای کاش از جبهه نیامده بودم چون چند روز دیگر عملیات شروع می شود و خادم امام رضا گفت عزیزم به خاطر این ناراحتی؟ خوب اینکه چیزی نیست می توانی دوباره برگردی و من هم بعد از خداحافظی از امام رضا(ع) و آن خادم خداحافظی کردم و به سوی جبهه رفتم و به خانه هم نرفتم و در چندین عملیات شرکت کردم ولی شهادت نصیبم نشد ولی این بار که به زیارت رفته ام و در آخرین عملیاتم فتح المبین شرکت کردم می دانم که شهید خواهم شد امیدوارم که خدا گناهان مرا ببخشد. این بهترین خاطره من در دوران جبهه بود.

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسمه تعالی
به نام خداوندی که جان می دهد و جان می ستاند
اینجانب حسین اکبریان فرزند خیرالله که در تاریخ 15/6/59 عازم جبهه حق علیه باطل می باشم و همچنین از ابوی و والده و برادر و خواهرم و سایر دوستان و فامیل تقاضا دارم که همیشه به یاد فرامین حرفهای رهبر عزیز انقلاب باشید و هم اکنون که تمام ابر قدرتها ی جهان با ما ایران سر جنگ دارند لحظه ای از انقلاب و اماممان خمینی دور نشویم و من در مدتی که در شهربابک به مدرسه می رفتم شاید ده سال یا بیشتر در خانه برادرم درس می خواندم و اکنون که این وصیت نامه را می نویسم 16 برج از مدت خدمت می گذرد ولی با جرات می دانم که اینبار شهید خواهم شد ولی نمی دانم که چگونه می توانم زحماتی را که در این مدت برای برادر و زن برادرم داده ام جبران کنم.به امید دیدار در قیامت.

1982">
سفارش پروژه برنامه نویسی