Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1397203
مشخصات شهید
نام شهید

علی سفلائیان

علی
نام پدر

سعدالله

تاریخ تولد

1346 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

شهربابک

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

سي‌ام‌دي 1346، در شهرستان شهربابك به دنيا آمد. پدرش سعدالله و مادرش طوبي نام داشت. تا سوم متوسطه درس ‌خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه ‌حضور يافت. پنجم فروردين 1364، در جزيره‌مجنون عراق بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد.مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
شهادت مقطعی از حرکت تکاملی است که انسان به وجود مطلق می پیوندد.
به نام خداوند در هم کوبنده کفار و ستمگران و با درود و سلام بر حجه ین الحسن العسکری(ع) و با درود و سلام بر نائب برحق ایشان امام خمینی.
من کوچکتر از آن هستم که برای شما وصیت بنویسم اما از آنجایی که هر مسلمان موظف است هنگام مرگ وصیت بکند من هم به وظیفه خود عمل می کنم و امیدوارم که مورد قبول درگاه خداوند شود.
خدایا مرا از بلای غرور و خودبینی نجات بخش تا با حقایق وجودم ترا ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده کنم. خدایا من کوچکم ضعیفم ناچیزم پر کاهی در مقابل طوفان هستم به من دیده ای عبرت بین ده تا ناچیزی خود را ببینم و عظمت و جلال تو را براستی بفهمم و به درستی تسبیح گویم. خدایا خوش دارم گمنام و تنها باشم تا در غوغای کشمکشهای پوچ مدفون نشوم و خدایا دردمندم. روحم از شدت درد صیحه می زند. تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش. خسته شده ام دلشکسته و ناامیدم و دیگر آرزویی ندارم و احساس می کنم که دیگر این جهان جایگاه من نیست با همه وداع می کنم و می خواهم فقط با خدای خود تنها باشم پس خدایا به سوی تو می آیم از عالم و عالمیان می گریزم و تو در جوار رحمتت سکنایم ده. سخنم با تمام کسانی است که این وصیت نامه را می شنوند و یا می خوانند این است که من شهادت را آگاهانه برگزیده ام و افتخار می کنم (که انشاالله تعالی) در این اواخر جنگ تحمیلی(که انشاالله در این عملیات والفجر شیشه عمر صدام می شکند) خداوند مرا از سربازان و پاسداران اسلام و قرآن قرار ده و این توفیق را به من داد که در رکاب نائب امام زمان(عج) امام خمینی قرار داد و توفیق شهادت به من داد و پیام من به همگان این است که امام عزیز را تنها نگذارید این روح خدا را یاری کنید و همیشه بعد از نماز او را دعا کنید و بدانید تا هنگامی که مسجد روحانیت و قرآن در بین شما هست همیشه و در همه حال پیروز و موفق خواهید گشت.
پدرم مادرم و برادرانم و خواهرانم و اقوام و خویشان و درود بر شما باد و همچنین درود بر صبر و استقامت شما که توانستید و می توانید دوری من را فقط برای خدا تحمل کنید.
و هرگاه که به یاد من افتادید و گریه تان گرفت سعی کنید که صحنه کربلا را در پیش روی خود بیاورید و بر مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش و بر مظلومیت علی اکبر و علی اصغر امام حسین و همچنین بر مظلومیت آیت الله بهشتی، دکتر محمدجواد باهنر و محمدعلی رجایی و دیگر یارانشان گریه کنید و سعی کنید که بر صبر و استقامت حضرت زینب(س) گریه کنید که او شاهد و ناظر شهادت 72 تن از فرزندان و اقوام و یاران برادر خود بود و او ناظر جدا شدن سر برادرش از تنش بود سعی کنید که تا آنجا که می توانید سنگر مساجد را پر کنید و نمازهای جماعت و نمازهای وحدت آفرین جمعه را با شکوه همراه کنید. دعاهای ایام هفته را دعای کمیل دعای ندبه زیارت عاشورا را با شور و هیجان روحانی معنوی و با تضرع و گریه ها و ناله هایتان مزین کنید و همیشه و در همه حال به ذکر و یاد خدا باشید و مبادا که دعا برای ظهور امام مهدی(عج) و برای طول عمر امام امت را فراموش نکنید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. خداحافظ شما. خداحافظ امام.
ببخشید که مزاحم وقت شما شدم. 62/11/27.

1364">
سفارش پروژه برنامه نویسی