Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1251741
مشخصات شهید
نام شهید

علی حیدری

علی
نام پدر

حیدر

تاریخ تولد

1341 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

بيستم فروردين 1341، در روستاي بنوئيه از توابع شهرستان شهربابك متولد شد. پدرش حيدر، كشاورز بود و مادرش بي‌بي نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه درس ‌خواند و ديپلم تجربي گرفت. پاسدار بود، دهم ارديبهشت 1361، در فرسيه خرمشهر بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
خدا را شکر که این سند ناقابل را در این زمان قرار دادی و خدا را شکر که به ما چنین رهبری عطا کردی خدا را شکر و سپاس که توانستیم لااقل یکی از کارهای واجب تو را انجام دهیم ما باید خیلی ممنون خدا باشیم چونکه هر چه که درایم از آن خداست. جان ما، مال، نفس وجود ما از ایزد منان است پس ما چکاریم و آنکس که ما را خلق کرد هر وقت که احتیاج باشد ببرد چه درون جبهه باشد و چه درون رختخواب پس چه بهتر که مرگ در راه خودش که شهادت است نصیب ما شود . برادر جهاد بر هر فرد مسلمان واجب است چونکه جهاد یکی از احکام فروع دین است بخصوص زمانیکه به حریم کشور اسلامی تجاوز کنند خیلی کسی می خواهد نامش مسلمان باشد بخصوص زمانیکه صدای پیر مجاهد زمان ما بلند است و می گوید هل من ناصر ینصرنی پس اگر پاسخ ندهیم که مسلمان نیستیم. هر کس که بوی انسانیت برده باشد در این جنگ شرکت می کند و تا مرز جان می جنگد برادران وقتی که مسئله اسلام در کار باشد تمامی مسائل دنیوی زیر مجموعه از آن می شود اگر ما اسلام داشته باشیم همه چیز داریم وگرنه هیچ نداریم الان مسئله اسلام است به کشور ما تجاوز کردند به ناموس ما تجاوز کردند پس ما نباید بنشینیم و به خون شهید بی اعتنایی کنیم.
آیا فقط جهان همین چند روز زندگی پست بی ارزش است آیا روز جواب دیگر نیست مسئله اسلام چیزی است بالاتر از همه مسائل روزمره. بالاتر از مسئله پدر و فرزندی. مسئله اسلام بالاتر از مسئله خانوادگی خواهر برادری [...] است رهبرمان روح خدا خمینی است ما از شهادت باکی نداریم شهادت تنها آرزوی نهایی ماست. در قبال پیروزی مسئله جنگ به ما خیلی سهل و ساده است. از خوردن آب هم راحت تر است. شهید گوید مرغ بال ملکوتم نیم از عالم خاک. دو سه روزی قفسی ساخته ام از بدنم.
ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بهر دولت به هوای سر کویش پر و بالی بزنم.
بنده تنها افسوسی که می خورم نتوانسته ام بیش از این به اسلام فداکاری کنم و الا هیچ ناراحت نیستم که خوشحال هم هستم ای برادر ولی تو که ماندی مدیون خون شهیدان هستید تو هم اکنون بر خون شهید نشسته اید اگر این خون ها نبود هم چنین آزاد نبودی پس رسالت خون شهیدان را انجام بدهید که آن دنیا باید جوابگو باشید خلاصه مطلب خود می دانی خواه گوش کنی خواه رد کنید ای جوانان مسئله جنگ را فراموش نکنید مسئله اسلام را فراموش نکنید امام را تنها نگذارید تا پیروز شوید اسلام را یادی کنید پشتیبان روحانیت باشید تداوم بخش راه شهیدان باشید ما زیاد شهید دادیم ما بهشتی ها دادیم نوابها دادیم غفاریها دادیم مطهریها دادیم رجائی ها دادیم حسین دادیم عباس دادیم خدایا بخون شهیدان قسم خدمتگزاران اسلام را حفظ بگردان. خدایا امام را از این مستضعفین نگیر. در پایان افسوس می خورم که نتوانستم بیش از این به اسلام و قرآن و رهبر عزیز خدمت کنم بیش از این در راه خدا زحمت بکشم خدایا تو را بحق مقربین درگاهت این خدمت بسیار کوچک را از بنده حقیر و ضعیف بپذیر خدایا هر گامی که بر می دارم در راه توست خدای مرا ببخش تا نبخشیدی از این دنیا نبر. ای کاش که صد جان داشتم و فدای تو کردم معبودا چند کلامی هم به پدر و مادر و دیگران مرا ببخشید چونکه من شما را ناراحت کردم و می دانم از اینکه بنده در بین شما نباشم رنج می خورید ولی پدرجان مادرجان اسلام بالاتر است ارزش اسلام بیشتر است باید به جبهه بروم تا بتوانم خدمت به اسلام کرده باشم هیچ ناراحت نباشید خدا را شکر کنید کارهای خود را ادامه دهید همیشه در فکر اسلام باشید در فکر امام باشید هیچ دلسرد نشوید تا می توانید به خدا خدمت کنید خدا را شکر کنید که چنین فرزند ناقابلی را در راه اسلام دادی پدرجان و مادرجان و خویشان من و عزیزان اسلام از شما التماس دارم شاید آخرین لحظاتی باشد که با شما حرف می زنم ولی در عوض با خدای خودم حرف می زنم فقط برای بنده چند کاری کنید . 1- بنده هیچ خرجی نمی خواهم برایم بدهید. 2-  همینطور که قبلا گفته ام و اگر کسی ناراضی است آن به هر نحو از دست بنده راضی کنید. 3- گریه و عزاداری برای حسین(ع) و دیگر شهیدان بکنید و نه به من چون دیگران. خداحافظ.

1361">
سفارش پروژه برنامه نویسی